ממה כדאי להיזהר כשבוחרים באינסטלטור:

נסתם הכיור? האסלה עולה על גדותיה? המים במקלחת עומדים? הביוב מריח?

ועוד תקלות אינסטלציה למיניהן. כשאין ברירה אז אין ברירה, מזמינים בעל מקצוע לטפל בבעיה, אבל יש כמה צעדי זהירות שעליכם לנקוט ראשית. הנה כמה מהם:

אינסטלטור חסר ניסיון – אינסטלטור חסר ניסיון זה אסון. רוב התיקונים באינסטלציה דורשים ידע וניסיון רבים, אחרת כל אחד היה אינסטלטור בעצמו ומתקן את כל הבעיות באינסטלציה לבד, אבל מה לעשות שכך זה לא עובד. אינסטלציה זה דבר מורכב שמצריך ידע וניסיון רב. אינסטלטור שאין לו הידע והניסיון עלול לעשות רק נזק ועוד לקחת על כך כסף. יש לבדוק טוב טוב כשאתם מזמינים אינסטלטור בתל אביב , לדוגמא, לאחר חיפוש בגוגל גם על המלצות ולא להתקשר למספרים על ידי החלטה רנדומלית. נא להיזהר רבותי, ממי שחסר ניסיון בתחום, ביחוד כשזה נוגע לעבודות מורכבות ושיפוצים.


מבחר האינסטלטורים – באינטרנט הוא כמעט אין סופי. כדי לבחור טוב מתוך המבחר יש להיכנס לפורומים, לקבוצות רלוונטיות בפייסבוק, לאתרי ממליצים, לאתרים של חברות אינסטלציה. מומלץ לבדוק על הבעיה בה אתם צריכים לטפל ולקבל מושג לגבי התיקון והעלות. לאחר מכן לערוך השוואה ורק לבסוף לבחור באיש המקצוע. כשאתם מזמינים אינסטלטור בתל אביב , שימו לב האם נכתבו עליו המלצות טובות, האם מספרים אנשים עליו באינטרנט שהוא אמין, שהוא לא יקרן , שטיפל בבעיה ושהיה זמין לשאלות ונתן יעוץ לגבי שמירה על מצב האינסטלציה. תדעו שבחירה נכונה היא בחירה לחיים, אם מצאתם אינסטלטור לעניין – שמרו עליו קרוב. שמרו את המגנט שלו על המקרר, שמרו את המספר בנייד שלכם ובמחשב בעבודה והכי חשוב – תכתבו בשביל האחרים גם אתם המלצה.

החזר מחברת ביטוח – במידה ויש לכם החזר מחברת הביטוח, שימו לב שאותו בעל מקצוע עובד עם חברת הביטוח שלכם. תשאלו את חברת הביטוח עם אילו חברות של אינסטלטורים היא עובדת, אחרת עוד תבצעו תיקון שהם לא יסכימו לכסות וזה חבל. במקרים מסוימים האינסטלטורים של חברת הביטוח מטפלים רק בחלק מהבעיה ולא ממש מחליפים חלקים וכדומה. במצב מסוג זה תיאלצו לעיתים להזמין לאחר הטיפול של האינסטלטור דרך חברת הביטוח גם אחד פרטי על חשבונכם. המזל הוא שלפחות חלק ניכר מהבעיה יתקן האינסטלטור שעל עבודתו תקבלו החזר מחברת הביטוח. רק אם תרצו לעשות טיפול יסודי ולהחליף חלקים, תפנו לבעל מקצוע פרטי על מנת לטפל בבעיה בצורה יסודית יותר. במצב הזה יש כמובן להיעזר בכל הדרכים על מנת למצוא בעל מקצוע הגון ובעל ניסיון והמלצות.

כללי בטיחות – סכנת חיים
– במידה והתיקון שלכם כולל בתוכו חומרים כימיים מסוכנים, סכנה של התמוטטות, מכשירים כבדים וכדומה, יש לשבת עם בעל במקצוע שבחרתם כדי לבצע את העבודה ולבדוק, ממה בדיוק צריך להיזהר בתקופת השיפוצים והתיקונים. האם הוא עומד בכללי הבטיחות ומקפיד על בטיחות גבוהה. תשאלו האם זה בסדר להיות במקום באותו הזמן, ביחוד בנוגע למי שיש לו גם ילדים. תבקשו הסברים על כיצד להתנהל בבית בזמן השיפוץ באינסטלציה. אל תזלזלו, עבודות כאלה עלולות להיות מסוכנות ולייצר נזקים שאחר כך לעולם לא תוכלו לתקן. בדקו מה הם כללי הבטיחות המקובלים ותשאלו את האינסטלטור שלכם האם הוא מקפיד עליהם וכיצד.

לסיכום –
בין אם עבודת האינסטלציה היא דרך חברת הביטוח, בעל הדירה או תיקון של כל בעלי הבניין, או תיקון עצמאי שלכם – אל תתפשרו על אינסטלטור איכותי, כזה שיש לו המלצות וניסיון רב שנים בתחום. רצוי מי שעובד בחברה, אבל גם פרטיים וטובים יש כמובן. רצוי לקרוא המלצות וגם להמליץ בעצמכם לאחר התיקון. אם הזמנתם אינסטלטור בתל אביב אז תשקיעו כמה דקות לבדוק מה כותבים האנשים שגרים באזור בפייסבוק. רשת חברתית היא פתרון מעולה למציאת המלצות ובאותה מידה לקרוא אזהרות חשובות לגבי מקרי רמאות, שגם לא חסר לצערנו. אם אתם מזמינים איש מקצוע דרך חברת הביטוח הקפידו על חשבוניות על מנת הדיווח שלאחר התיקון. הקפידו על כללי הבטיחות המומלצים ותבדקו שגם בעל המקצוע שלכם מקפיד. תתייעצו לגבי סוג התיקון ותזכרו שלפעמים לשלם על טיפול זול עכשיו יעלה בעוד חודש הרבה. בהצלחה !