צוות ניקיון

מהו צוות ניקיון טוב?

בימינו אנשים רבים נעזרים בשירותי ניקיון. מדובר באותם שירותי ניקיון לאחר שיפוץ, ניקיון מבנים, ניקיון חדרי מדרגות, ניקיון משרדים, ניקיון מבנים לאחר הדברה וכדומה. אל המשימה נשלח צוות ניקיון. אבל מהו צוות ניקיון טוב?כל התשובות – בהמשך.

צוות ניקיון טוב מכיל בראש ובראשונה מנהל עבודה. מנהל העבודה הוא האדם שעימו נוצר הקשר הראשוני והוא זה שמספק את הצעת המחיר לניקיון המבנה המבוקש. לאחריו ישלח צוות ניקיון המתאים בהשמתו לסוג העבודה המבוקשת.

מתי מגיע אדם אחד ומתי צוות ניקיון שלם?

בדרך כלל כאשר מדובר במשרדים, נשלח אדם אחד, בדרך כלל קבוע, אל המשרד. אם מדובר בניקיון משרדים בשעות הערב בוודאי שלא יכירו רוב עובדי המשרד את העובד אך עדיין ניתן יהיה לראות את תוצאות הניקיון ואיכותו בבוקר שאחרי. אם מדובר בניקיון משרדים בשעות הערב יכירו רוב עובדי המשרד את עובד הניקיון ואף יהפוך הוא לאדם שהוא חלק מעובדי המשרד אך עדיין יהיה שייך לקבלן או לחברת הניקיון.

כאשר מדובר בניקיון דירות לאחר שיפוץ יגיע צוות שיכיל בדרך כלל שני אנשים. האנשים בצוות הניקיון אמורים להיות אמינים ויעילים, ולנקות את הדירה ביסודיות תוך שמירה על חפצים יקרי ערך.

צוות ניקיון גדול יותר ישלח לניקוי מבנים, ניקוי מוסדות או אולמות. צוות ניקיון זה יהיה מיומן בניקוי של שטיחים מקיר לקיר, ניקוי מערכות ישיבה, ניקוי מעליות וריפודים. כמו כן, כאשר מדובר בניקוי חדרי מדרגות, יגיע כך בדרך כלל אדם אחד לנקות ויקבל עזרה במקרים של פינוי פסולת או מפגעים מחזית ואחורי הבניין.

מה עליכם לצפות מצוות ניקיון?

ראשית כל על העובדים של צוות הניקיון להיות אמינים, כמו גם מנהל חברת הניקיון. רצוי שמנהל החברה יהיה זמין בשבילכם בכל שעות העבודה וידע להחליף צוותים או אנשים במקרים של חוסר התאמה או שאינכם מרוצים. גם על מנהל העבודה להיות אמין ולעמוד בהבטחותיו ובמטלות והמשימות השבועיות אותן סיכמת או  "סגרתם" בהסכם הראשוני.