ברזים ומה שבניהם

ברזים כמו כל דבר אחר מתיישנים ומתקלקלים עם הזמן. גם ברזים טובים ואיכותיים לא עמידים לאורך זמן בפני הכול. כאשר יש צורך להחליף ברז, לרוב תצטרכו לבדוק מה הבעיה והאם היא באמת קשורה בברז עצמו. במידה והבעיה אכן בברז אין זה אומר, שתמיד תוכלו לטפל זאת בעצמכם. בהרבה מן המקרים תצטרכו עזרת מומחה. לא כולנו יודעים כיצד לטפל בבעיות אינסטלציה וכמו כל תחום בחיים לפעמים נדרש ידע מקצועי על מנת לטפל כראוי בבעיה. במקרים שצריך לקרוא בעל מקצוע כולם יודעים שהיום המבחר שנמצא בחיפוש באינטרנט לבעלי מקצוע יוביל לתוצאות רבות מאד. כשאנחנו מחפשים אינסטלטור בתל אביב למשל, ננסה לבדוק מה שנוכל באינטרנט וטלפונית. נבדוק מי נשמע לנו אמין וגם לוקח מחירים סבירים. בערים גדולות נצטרך לבדוק קצת יותר מי מתוך החיפוש שעשינו הוא בעל מקצוע שאפשר לסמוך עליו. בין אם נקנה את הברז החלופי בעצמנו ובין אם נבקש את עזרת בעל המקצוע שלנו, נרצה לדעת שאותו אינסטלטור הוא אכן האיש הנכון לנו שיעשה עבודה ראויה ובתשלום תואם למחירי השוק. תמיד כדאי להתייעץ עם בעל המקצוע בנוגע לקנייה של מוצרים סניטריים. חכם יותר להזמין את האינסטלטור שבחרנו שיבוא בכל מקרה לבדוק במה מדובר ולהמליץ לנו איזה ברז לקנות ואיפה.

להחליף ברז לבד

במקרים הלא מורכבים שווה לנסות להחליף את הברז לבד. אחרי שרכשתם ברז חדש יש להצטייד במפתח שוודי, מברג, מפתח צינורות קטן, אומים בגודל הנכון ועוד כלים שישמשו אתכם על מנת לפתוח את הברז הישן להוציאו ולהחליפו בחדש. יש להתייעץ בכל מקרה עם בעל מקצוע, לראות סרטונים ולקנות את הכלים הנדרשים והמתאימים עבור עבודה זו. לאחר ההחלפה רצוי לתת למים לזרום ולראות שיש זרימה טובה בברז החדש. גם לפני שמוציאים את הברז הישן יש לסגור את המים בברז הראשי ולאחר מכן לתת למים, שנותרו בברז לזרום עד שיתרוקן. לאחר מכן תוכלו לבצע את החלפת הברז בברז החדש. אם אחרי שהחזרתם את הברז הראשי למצב פתוח ובדקתם את הברז החדש ונתקלתם בדליפה – בדקו האם הגומיות יושבות טוב. במידה ואתם מסתבכים יותר ממה שאתם צריכים, אל תתעקשו ותקלקלו יותר מאשר תתקנו. תתקשרו שוב לאינסטלטור בתל אביב (או באזור המגורים שלכם), שעליו שמעתם או קראתם המלצות ותבקשו שיבוא על מנת לעזור בחיבור הברז החדש. כדאי להיות נוכחים כשבעל המקצוע עושה את עבודתו. גם כדי לראות שדברים נעשים בצורה הוגנת וישרה, אבל גם כדי שאולי תחכימו קצת לפעמים הבאות שתיאלצו להחליף את הברז ותרצו לנסות לבד. אל תשכחו לשמור מספר טלפון של האינסטלטור שלכם, במידה והייתם מרוצים.

איזה ברז לקנות ואיפה

בין אם תרכיבו לבד ובין אם האינסטלטור בחולון שמצאתם יעשה את העבודה, שימו לב איפה אתם קונים ומה. לפעמים כדאי לבקש מבעל המקצוע הכוונה. בכל מקרה רצוי מאד לעשות השוואת מחירים, לבדוק מה בדיוק אתם רוצים ובאיזה חנויות מומלץ לקנות. ברזים יכולים להיות מוצר יקר וגם ממש פריט עיצובי הן אם זה בבית או במשרד או בעסק אחר. היום יש אין סוף אפשרויות של מחירים ועיצובים של ברזים וכל עולם הכלים הסניטריים הוא לא מה שהיה פעם. כלים סניטריים הפכו לחלק עיצובי בלתי נפרד. עם כל זאת ולא משנה כמה הברז יפה או שהוא ברז סטנדרטי, בסופו של דבר הברז צריך גם לעבוד ולשמש אתכם כראוי. שימו לב שאתם לא מוציאים סתם כסף על ברז, שתצטרכו להחליף שוב במהרה. תשמרו את הקבלה למקרה והברז אינו מתאים. תבדקו כי יש לכם את כל הכלים ואת כל החלקים הנחוצים. ואל תתעצלו לבדוק באינטרנט ובחנויות על המלצות ולעשות השוואת מחירים.

תמיד טוב להתייעץ

עם בעל מקצוע. להתקשר לאינסטלטור שמצאתם בכל מקרה. לתאר את המצב ולבדוק אם יהיה נכון שתחליפו את הברז לבד, או שכדאי שתבקשו עזרת מומחה. לפעמים אין בכלל צורך להחליף את הברז אלא את הצנרת. לעיתים אפילו מדובר רק בסתימה שצריך לפתוח ואין צורך להחליף אף חלק בכלל. תמיד טוב להתייעץ ולבדוק אפשרויות ומה העלויות ולא למהר לקבל אף החלטה. אם מצאתם אינסטלטור שהוא גם אמין וגם בעל סבלנות, שמוכן להגדיל ראש ולתת עצות ולהקשיב לבעיה כדאי שתיעזרו בו כראוי ותדאגו שיהיה לכם את הטלפון שלו למקרים נוספים. איש מקצוע טוב לא מחליפים. בהצלחה.