למה דווקא ריצוף פרקט?

נדמה שיותר ויותר אנשים מגלים היום את הקסם של העץ, את הרושם הרב של הפרקט ואת האווירה הקסומה שממלאת את הבית המעוצב בסגנון קצת יותר כפרי, והרבה יותר חמים. אז נכון, מדובר בשיטת ריצוף עתיקה שמקורה אי שם במאה ה-17, בבתיהם של האצילים האירופאים, ואז היא נחשבה לאמנות של ממש. היום מתעוררת רצפת הפרקט לחיים שוב, ולצד בתי עסק רבים שמבקשים לשדר יוקרה או צימרים שמעוניינים לספק אווירה כפרית רומנטית לאורחיהם, גם בעלי דירות ובתים פרטיים מבינים שזהו פריט עיצוב מרשים במיוחד. לפניכם עוד כמה יתרונות לריצוף פרקט בכלל, ולעיצוב פרקט למינציה בפרט.

בידוד חום וקור

החורף הישראלי אולי קצר, אבל הוא בהחלט קר מאוד, וכל מי שהתהלך יחף על ריצוף השיש יודע כמה מצמררת התחושה הזו כשהטמפרטורה בחוץ צונחת. פרקט עץ מבודד חום וקור בצורה טובה מאוד, והוא אידאלי בוודאי בבתים שבהם ילדים קטנים מתרוצצים יחפים לכל עבר. יחד עם זאת כדאי לזכור שילדים גוררים צעצועים וחפצים, ולכן עשויים לשרוט את העץ, וגם ברגעים של חוסר תשומת לב הם עלולים לשפוך נוזלים שונים על העץ. אם זהו המצב שלכם יש גם לכך פתרון לא בכלל, והוא התקנת פרקט למינציה או פרקט מוגן מים, וכך תוכלו להיות רגועים גם כשהילדים משתוללים וקיים סיכון שנוזלים שונים יישפכו אל הקרקע.

עמידות לאורך זמן

אז נכון, כדי שתוכלו להבטיח לעצמכם פרקט למינציה או עץ שיחזיק מעמד שנים תידרשו לדאוג לתחזוקה שלו, אבל כל ריצוף באשר הוא זקוק לתחזוקה. את מקומו של הפוליש המקובל על גבי ריצוף שיש או אבן יחליפו במקרה של הפרקט פתרונות אחרים, כאשר פרקט עץ זקוק מפעם לפעם לציפוי לכה או שמן, ואילו פרקט למינציה – בשל היותו יציב וחזק יותר – ישרוד היטב לאורך שנים כך שתצטרכו להקפיד על ניקיון מתאים, על פי הכללים. ציפויים שונים שניתן להוסיף לסוגי פרקטים שונים הם ציפויים שמשפרים את עמידותם וגם מלאכת הניקיון תיעשה פשוטה הרבה יותר. בנוסף תוכלו גם לבחור בגוונים שונים ומיוחדים של פרקט, מה שיתרום גם למראה הכללי של הבית ויעזור לכם ליצור את האווירה שאליה אתם שואפים להגיע, אבל גם יהפוך את החיים לקלים יותר, שכן גוונים מסוימים יוכלו להסתיר טוב יותר שריטות קלות כתוצאה מהזזת רהיטים, לדוגמה.