ניקוי ספות בד – שומרים על מראה נקי!

תחזוקה שוטפת של ספת הבד שלכם היא פשוט הכרחית כדי להבטיח מראה נקי ומטופח לאורך זמן, והדרך האידאלית לעשות את זה היא הדרך של ניקוי ספות בד. אתם בוודאי תוהים איך זה בעצם קורה ומה זה אומר, ואחת הדרכים הבסיסיות לעשות את זה היא באמצעות מברשת מתאימה, בה יש להשתמש לפחות פעם בשבוע כדי לשמור על האיכות והרעננות של ספות הבד. הדבר חשוב עוד יותר אם יש לכם בביתכם חיית מחמד, שנוטים להשאיר שיער ופרווה על ספות הבד. כאשר מבצעים ניקוי ספות בד צריך לדעת בוודאות כיצד לנקות על מנת לא לגרום נזק לספה, וישנן פעולות שאסור לבצע בשום פנים ואופן. למשל, אם אתם מוצאים כתם על הספה, הימנעו משפשוף במיוחד בספות בד. אם תשפשפו את הכתם למעשה תגרמו לחומר המכתים להיכנס בצורה עמוקה לסיבים, מה שיקשה על פעולת הניקוי שלו. זכרו גם שלא מומלץ להרטיב את ספות הבד, משום שרטיבות אשר אינה מתייבשת היטב עלולה לגרום להתפתחות עובש וכתמי עובש אשר מלווים בריח רע. בנוסף חשוב לדעת שלא כל חומר ניקוי מתאים לכל ניקוי ספות בד במיוחד מכיוון שכיום הבדים הינם בדים מעורבים – סינתטי בשילוב בד טבעי. אגב, השימוש בחומרים אקונומיקה או אצטון הם מחוץ לתחום, בעיקר מפני שהם יסבו לספת הבד שלכם נזק רב עוד יותר.

 

כיצד ניתן להסיר כתמים מספות הבד?

נכון, גם אם תקפידו על תחזוקה שוטפת של ספות הבד שלכם, תאונות תמיד עשויות לקרות, בייחוד בבתים בהם שוהים לרוב ילדים וחיות מחמד. אם אתם מגלים כתמים להפתעתכם על ספות הבד, להלן כמה המלצות כיצד ניתן להסירם או לפחות להמעיט מהנזק שלהם:

* אם גיליתם כתמי דם או דיו על ספות הבד שלכם – תוכלו לנסות להסיר את הכתמים הללו במטלית טבולה במי חמצן. מאוד חשוב לנסות קודם על פינה במקום נסתר והכי חשוב – אל תשפשפו את ספת הבד!

* אם גיליתם כתמים של משקאות שונים או של חיות מחמד – עליכם במהירות המרבית לספוג את המקום עם מטלית יבשה. לאחר מכן קחו מטלית לחה עם מעט סבון כלים ותטפחו על הכתם עד שתראו כי הוא נסוג. אם נראה שהכתם נעלם, יבשו את מקום הכתם עם מייבש שיער עד שהמקום יהיה יבש לגמרי.

* אם גיליתם כתמי שמן – הרי שניתן להסירן באמצעות מטלית לחה וקמצוץ של סבון כלים.

 

מתי מגיע השלב בו עליכם לפנות לעזרת חברה מקצועית בתחום ניקוי ספות בד?

במידה ולא הצלחתם חרף כל ההמלצות שמופיעות במאמר זה לנקות את הכתמים בספות הבד שלכם, עליכם לפנות לעזרת חברה מקצועית בתחום ניקוי ספות בד, אשר תגיע אליכם הביתה עם ציוד מקצועי וחומרי ניקוי חזקים יותר.