פוליש

מראה הרצפה הוא חלק חשוב מאוד ברגע שאני חושבים על עיצוב ומראה הבית. בשביל שנצליח להציג את המראה הזה ברצפה של הבית שלנו צריכים לעשות טיפול מתאים כדי להבריק ולחדש אותו. בחלק מהמקרים יש צורך בלעשות פוליש, במקרים אחרים מספיק ניקיון לעומק. לשתי המצבים האלה אנו כותבים לכם את המאמר הזה.

איך עושים פוליש לקרמיקה?

לצד הראשון הזה אנו צריכים סודה לשתייה וחומץ, מערבבים 4\1 כוס של חומץ בליטר מים פושרים.
חומץ הוא חומר מסיר שומנים מעולה, לכן בהשקעה כספית קטנה אפשר להסיר שומנים מהרצפה הישנה. אפילו בחיבור של הקרמיקות. אם הלכלוך הוא יותר מדי, אפשר להשתמש במברשת ולנקות ידנית, אבל במקרים רבים מספיק בלנקות עם מטלית ואת האזור וזהו.

כדי לתת לזה פיניש יפה ומבריק, ממלאים דלי מים ושם שמים סודה לשתייה. מכניסים את המטלית לתוך הדלי, מעבירים בכל הרצפה ונקי כמו חדש.

מה לדעת לפני?

לפני שמתחילים עם הפוליש חשוב לעשות ניקוי של אבק ברצפה, אפשרי לעשות זאת עם שואה אבק או מטטה רצפה רגיל, חשוב שלא ישאר שיערות של החיית מחמד או חול של הילדים מהגן. לאחר שעשיתם את זה אתם יכולים להתחיל.

איך מבריקים?

כדי להבריק מומלץ לקנות חומרים מיוחדים במכולת הכי קרובה לבית שלך, תערבבו את החומר במים חמים. כדי לא לעשות נזק לעור של הידיים הקפידו על שימוש של כפפות גומי.
ברגע שעשיתם את הערבוב והעברתם מטלית בכל הבית, מטלית ספוגה בחומר!, תנו לזה 20 דקות על הרצפה. לאחר מכן יש לשפשף בכל הבית עם מטטה רצפה, ולבסוף לעביר מטלית עם מים נקיים ולייבש.

טיפים אחרונים:
- כדי לתחזק רצפה מומלץ פעם בשבוע לעביר מים עם סבון, בחיבור הקרמיקות מומלץ עם מברשת שיניים לטפל נקודתית איפה שאתם רואים לכלוך שמפריע בעין.

- למראה מרהיב חשוב שהכל יהיה נקי בבית כולל הרהיטים מאבק, השולחן עם מפה נקייה וחשוב מכל השפה, ניקוי ספות חשוב מאוד ברגע של ניקיון הבית, זהו חלק גדול בתוך הסלון ומושך את העין לבאים והנמצאים(אן לא בא לכם לנקות ספה עכשיו, אפשר להזמין חברת ניקוי ספות מקצועי ). אז כדי שיהיה בית נקי ומושלם חשוב לתחזק לא רק את הרצפה אלה גם את הרהיטים שנמצאים בבית.

- הניחו שטיח בכניסה לבית – זה יעזור לכם לנקות את החול מהנעליים שאתם מושכים מבחוץ.
- בימים של שרהב המנעו מלפתוח חלונות- אתם לא רוצים בית מלא מלא חול ודביק.

מקווה שהמאמר המלצות הזה יעזור לכם לתחזק בית נקי.