פוליש וניקיון

פוליש וניקיון

 

כולנו אוהבים שמרצפות הבית שלנו נקיות ומבריקות ובכך מקנות לסביבת המגורים שלנו תחושת רעננות והתחדשות. אחרי הרבה שנים שאנחנו מתגוררים באותו מקום וסוחבים רהיטים על המרצפות נפגעת השכבה המגינה עליהן והן נשרטות ומאבדות מהברק שלהן.

כיצד לבחור חברת פוליש וניקיון?

 

פוליש שמקורו מהמילה האנגלית שמשמעותה להבריק, הנו תהליך המיועד לחידוש והברקה של הריצוף. קיימים סוגים שונים של פוליש, לכן לפני שבוחרים חברת פוליש וניקיון ישנם מספר דברים שחשוב לדעת.ראשית, בענף שירותי הניקיון והפוליש אין תו תקן וכל אדם יכול לקנות מכונה ולהחליט שיש לו ניסיון וותק בתחום זה. לכן לפני שמתחייבים חשוב לבדוק את אמיתות המידע באשר לחברה, את אתר האינטרנט וההמלצות שלה.

בדומה, לאחר שבחרתם חברת פוליש וניקיון חשוב לוודא איזה סוג של פוליש היא מציעה. קיימים היום שלושה סוגי פוליש עיקריים: פוליש ווקס, פוליש אקרילי ופוליש קריסטל.

פוליש ווקס הוא המוכר ביותר ומתאים למרבית סוגי הרצפות והמשטחים. בפוליש ווקס מבצעים בשלב הראשון קרצוף של המשטחולאחר מכן מורחים את הווקס שמעניק למשטח את שכבת ההגנה. היתרון העיקרי של פוליש מסוג זה הוא במחיר שלו, אך לעומת סוגים אחרים הוא מותיר אחריו רצפה חלקה שעלולה להוות סיכון.

פוליש מסוג אחר הוא הפוליש האקרילי. חברה מקצועית של פוליש וניקיון תדע להגיד לכם שפוליש מסוג זה מתאים בדרך כלל לחדרי מדרגות, מעבדות, חדרי מחשבים, מפעלי תעשיה וחללים עם תזוזה מרובה. הסיבה לכך היא שהאקרילשאתו מצפים את המרצפות הוא פולימר שאינו מוליך  חשמל ואינו מחליק כמו הפוליש ווקס.  הוא מיועד למשטחים שלא ניתן להבריקם עם מכונה פוליש אקרילי מתאים ל PVC  אך לא לאבני גרניט פורצלן ולקרמיקה.

פוליש קריסטל הוא הסוג שמקנה לרצפה מראה מבריק ונוצץ בדומה לזה של מראה. הוא אינו מתאים לקרמיקה וגרניט פורצלן.