שאלות נפוצות בנושא פוליש לריצפה

שאלה: מתי משתמשים ברובה לרצפות?

תשובה: חומר הרובה הוא הנמצא ברצפות אותו יש לאטום באמצעות סילר. הסילר מגיע על מנת לשמור את הרצפות אטומות ונקיות. את הסילר מורחים על הרובה כל שנתיים. חשוב למצוא חברת ניקיון שתוכל לתחזק רצפות ולספק שירותים של שיפוץ רצפות, איטום רצפות על ידי סילר ופוליש לרצפות.

שאלה: מהו פוליש ווקס?

תשובה: שימוש בפוליש ווקס נעשה על גבי רצפות מכל הסוגים כמעט. הפוליש די רגיש לגירויים מחפצים שנגררים או נמשכים על הרצפה והוא עלול ליצור שריטות בעת הגרירה. מלבד השריטות ניתן לומר הפוליש מקנה תחושת ברק והוא מגן על הרצפה מפני כתמים והתיישנות. את הפוליש מומלץ ליישם פעם בארבע שנים. אנו ממליצים ליישם פוליש לרצפות לאחר שיפוץ ובעיקר לפני שיפוץ למראה חדש יותר של הרצפות.

שאלה: האם ניתן ליישם פוליש על גרניט פורצלן?

תשובה: בחברת ל.ש. אומנות הניקיון לא מיישמים פוליש על מרצפות העשויות גרניט פורצלן. פוליש מיישמים על כל סוגי המרצפות מלבד על מרצפות קרמיקה או גרניט פורצלן. בחברתנו מיישמים את כל סוגי הפוליש ומתמחים ביישום של פוליש קריסטלי הנחשב למעולה בעל מראה מבריק ללא החלקה.

שאלה: איך מתחזקים רצפה שעברה יישום פוליש ווקס?

תשובה: על מנת לשמר את המראה המבריק של הרצפות שעברו תהליך של יישום פוליש וקס יש לרכוש חומרי ניקוי מיוחדים המתאימים לניקוי הרצפות. אם תשתמשו בחומרים הנכונים על בסיס יומיומי תוכלו לייצר מראה מבריק יותר באמצעות שכבת ברק נוספת. חשוב לא לגרור חפצים על הרצפה ולשמור את הרצפה נקייה וחלקה ככל האפשר.

שאלה: מהו פוליש קריסטל?

תשובה: אחד מסוגי הפוליש הנפוצים ביותר הוא פוליש קריסטל. אחד היתרונות בפוליש קריסטל הוא הברקה ללא החלקה. משמע, הפוליש הקריסטלי נותן את טקסטורת הברק המבוקשת תוך הענקת מראה רטוב -  שאיננו מחליק. פעולת פוליש קריסטל, נעשית באמצעות טיפול בחומר המורכב ממגנזיום, ומרוסס על הרצפות. חומר הפוליש הקריסטלי עשוי ממגנזיום, והוא מוחדר לרצפה באמצעות מכונת פוליש קריסטל מיוחדת המחדירה את החומר אל הרצפה באמצעות צמר פלדה עדין למדי.

את תהליך הפוליש הקריסטלי מתחילים בניקוי מעמיק של הרצפות. הניקוי כולל קרצוף המרצפות תוך הורדת שכבת לכלוך קשה. לאחר הניקוי, וכשקיים בסיס טוב להתחלה של התהליך, מתחילים בפעולת החדרת הפוליש קריסטל אל המרצפות.

את הפוליש מחדירים אל הרצפה פעם אחת וממתינים לייבוש מלא. לאחר הייבוש חוזרים שוב על החדרת הפוליש הקריסטלי אל הרצפה ומחכים לייבוש בשנית. לבסוף, מצפים את הרצפה בשכבה מיוחדת, שתפקידה לשמור על אפקט הפוליש הקריסטלי והמראה הרטוב והמבריק שפוליש קריסטל יוצר. זמן עבודת הפוליש קריסטל אורך בממוצע של שעה לחדר.

שאלה: מה הם התפקידים של חברת ניקיון לאחר שיפוץ?

תשובה: המשימות העיקריות של חברת ניקיון לאחר שיפוץ היא לנקות את המבנה באופן יסודי לאחר סיום עבודת הקבלן. מדובר על הסרת כתמים עיקשים מהרצפות, ניקוי משקופים וחלונות, ניקוי מסיבי של אבק, ניקוי מקררים ומכשירי חשמל שספגו עובש בתקופת השיפוץ, ניקוי חדר המדרגות, ועבודות שיפוצים קלות במידה וקיימות כאלה.

מומלץ לתאם את הניקיון שעות ספורות לאחר שהקבלן מסיים את העבודות וזאת על מנת שאנשי המקצוע לא יפריעו זה לזה.